Geçiş Kontrol Sistemleri


Çalışanın iş yerine giriş ve çıkış saatlerini bir veri bankasında depolayan bu sistemler; manyetik kimlik kartı, şifre ya da parmak izi referans alarak personeli tanımakta, giriş çıkış saatlerini belirlemekte ve bunun yanında işyerini dışarıdan gelebilecek izinsiz girişlere karşı korumaktadır.

Geçiş sistemlerinin bir diğer görevi ise işletme içinde personel hareketlerinin kontrolüdür. Bilgisayar tabanlı olan bu sistemde, istendiği taktirde bir personelin yada bir departman çalışanlarının, işletme içindeki hareket alanı kısıtlanabilir, bazı bölümlere ulaşımları engellenebilir. Tüm bunlar orta düzey bir bilgi işlem sorumlusu tarafından bir iki basit komutla gerçekleştirilebilmektedir.

Personel Devam Kontrol (PDKS) Sistemleri


Personelin işletmeye ya da departmana giriş ve çıkış saatlerini kayıt altına alarak, çalışma sürelerini hesaplar, son derece hızlı ve güvenli bir şekilde bordro ve detaylı raporlar üretir. Farklı vardiya saatlerinde çalışan işletmelere de kolayca uyum sağlar. Manyetik kimlik kartı, parmak izi, şifre ve yüz tanıma gibi değişik sistemlerle kullanılabilir.

Otopark Kontrol Sistemleri


Otoparka giriş çıkış yapan araçların otomatik olarak tanınması ve giriş çıkış izni verilmesini sağlayan sistemlerdir. Araçların tanımlanması UHF etiketler yada plaka tanıma sistemi ile gerçekleştirilebilir.

Faydaları Nelerdir?

Facebook


Top